Erasmus mobilitāte uz Vāciju (2023.gada novembris)

Erasmus+ mobilitātes projekta ietvaros “Prakse ārzemēs – ieguldījums ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozaru attīstībā” Nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000077350, kas tika īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu, divas Olaines Tehnoloģiju koledža  profesionālās vidusskolas audzēknes Aivita Bauere un Loreta Samanta Brakovska (13.-24.11.2023.) un skolotāja Alina Jerjomenko (20.-24.11.2023.) stažējās sadarbības izglītības iestādē European School Schulzentrum.
Erasmus+ mobilitātes laikā veica refraktometrisko testēšanu, kur laboratorijas darbā ar aci noteica lāzera staru laušanu caur stikla lēcām, attēla deformāciju caur lēcām ar 3 veidu eksperimentiem, aprēķināja refrakcijas leņkus un refrakcijas indeksus, refrakcijas leņķa atkarību no krišanas leņķa, un noslegumā veica aprēķinus un pamatoja lēcas materiālu.
Hromatografiskā testēšanā audzēknes ieguva jaunas zināšanas, jo iemācījās strādāt un veikt atbilstošus aprēķinus augstefektīvajā šķidruma hromatogrāfijā, šķidruma hromatogrāfijā un gāzu hromatogrāfijā.
Erasmus+ mobilitātes laikā audzēknes papildināja savas teorētiskās zināšanas un nostiprināja praktiskās iemaņas apmeklējot gravimetriskās analīzes metodes moduli, jo gravimetrija ir svarīga gan ķīmisko procesu tehniķiem, kas strādā ražošanas nozarēs, nodrošinot procesu kontroli un kvalitāti, gan analītiskajiem ķīmiķiem, kas veic laboratorijas darbu, izmantojot precīzas analīzes, lai veiktu pētniecību, attīstību un kvalitātes kontroli.
Brīvajā laikā tika apmeklēts UNIVERSUM BREMEN, kas ir inovatīvs zinātnes centrs un tas radīts, lai iedvesmotu, izglītotu un izklaidētu apmeklētājus, padarot zinātni par aizraujošu un pieejamu. Tas piedāvā plašu izstāžu klāstu, interaktīvus eksponātus un eksperimentālos stendus, kas attēlo dažādus zinātnes jautājumus no fizikas un ķīmijas līdz dabaszinībām un tehnoloģijām.
Šī bija ceturtā (noslēdzošā) grupa, kura īstenojot RTU Olaines Tehnoloģiju koledžas Erasmus+ mobilitātes projektu „Prakse ārzemēs – ieguldījums ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozaru attīstībā” devās pie sadarbības partneriem.
Visi mobilitātes dalībnieki ERASMUS+ mobilitātē (abos virzienos) pārvietojās ar autobusu, domājot ilgtspējīgi un izmantojot “zaļās ceļošanas” priekšocības. Zaļā ceļošana nozīmē, ka lielākajā ceļa daļā tiek izmantots transportlīdzeklis ar zemu CO2 emisijas līmeni, piemēram, autobuss, vilciens, u.c. videi draudzīgi transportlīdzekļi.
#ErasmusPlus #RTU_OTK #mobiltity #lab #project #prakse #chemistry #exchange #szutbremen #UniversumBremen

Erasmus mobilitāte uz Vāciju (2023.gada novembris)

Laika posmā no 13.-24.novembrim Erasmus+ mobilitātes projekta ietvaros “Prakse ārzemēs – ieguldījums ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozaru attīstībā” Nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000077350, kas tiek īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. RTU OTK profesionālās vidusskolas audzēknes Aivita Bauere un Loreta Samanta Brakovska iziet kvalifikācijas praksi Schulcentrum der Sekundarstufe II Utbremen – Euroschule, kā arī līdzi devās skolotāja Anastasija Jēgermane (2023.gada 13.-17.novembris).
Skolotāja Anastasija Jēgermane uzņemošā iestādē Schulcentrum der Sekundarstufe II Utbremen – Euroschule pasniedza mācību stundu par testēšanas nozīmi un iekārtu testēšanas veikšanai sagatavošanas procesu, un pārbaudīt rezultātu atbilstību. Laboratorijas darbā galvenais akcents tika liks uz titrējamā skābuma, pH, refrakcijas indeksa (nD) un °Brix noteikšanu. Tika veikta vīna testēšana un izmantotas šāda iekārtas – Abes refraktometrs ar termostatēšanu un digitālais refraktometrs.
#erasmus+ #mobiltity #germany #rtu_otk #chemistry #prakse #pieredzesapmaiņa #project #exchange #lab

Erasmus mobilitāte uz Maltu(2023.gada oktobris-novenbris)

Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembris)

Instagram saite

 Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembris)

Jau pašā sestdienas rīta agrumā sākās profesionālās izglītības ceļojums pretī jauniem izaicinājumiem!
Paldies vecākiem, kas palīdzēja nogādāt Olaines Tehnoloģiju koledža audzēkņus Megiju Grakoļsku, Alisi Beinardti, Lauru Veisu un Valēriju Koņkovu Rīgas lidostā agri no rīta, jau plkst.5.30.
Audzēknes dodas mobilitātē ar profesionālo priekšmetu skolotāju Margarita Baranova, kurām 19.septembrī piebiedrosies skolotāja Renāte Miloševska.
Izlidošana no Rīgas lidostas uz Amsterdamu un tālāks transfērs uz Leuvārdenu (Leeuwarden) Nīderlandē bija saplānots kā pēc labākās receptes!✈️
Šī ir otrā grupa, kura īstenojot RTU Olaines Tehnoloģiju koledžas Erasmus+ mobilitātes projektu „ Prakse ārzemēs – ieguldījums ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozaru attīstībā” dodas pie sadarbības partneriem uz Leeuwarden.⚛️
Erasmus+ projekts tiek īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.
Lai veiksmīga stažēšanās tepat – Eiropā!✨
#Erasmuspluslv #prakse
#ErasmusPlus #mobility

Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembris)

Šodien saules samīļoti devāmies otrajā ekskursijā. Sākumā apmeklējām Wouda ūdens pumpju staciju, kas ir vēsturisks Nīderlandes apskates objekts, iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā, 2020.gadā atzīmējot savu simtgadi.  Turpat mums bija iespēja arī nogaršot holandiešu tradicionālo apelsīnu kūku, kuras receptes pirmsākumi meklējami jau 18.gadsimtā.
Dienas otrajā pusē iepazināmies ar dzeramā ūdens ražošanu un vienu no Nīderlandes vēsturiskajiem ūdens torņiem.
Pirmā darba nedēļa noslēgusies, taču brīvdienās iepazīsimies tuvāk ar Nīderlandes kultūrtelpu.
#water #erasmusplus #project #erasmuspluslv #erasmuslatvia #prakse #mobility #poVE #pieredzesapmaiņa #netherland #rtu_otk #chemistry #biology

 Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembnris)

Ieskats mūsu brīvdienu ekskursijā uz Groningenu!
#ErasmusPlus #prakse #RTU_OTK #project #mobility #PieredzesApmaiņa

Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembnris)

Diena Nr.7
Pec aktīvām un atpūtas pilnām brīvdienām uzsākām Erasmus+ projekta otro nedēlu!
Šodien aktīvi darbojāmies laboratorijā, mikrobioloģiski izpētot aktivētās dēņas, kuras bija iespējams atrast vairāk nekā septiņus dažādus mikroorganismus. Taču pēc pusdienām turpinājām apgūt programmēšanas prasmes Ardumo programmā, kas vēlāk tika pievienota pašu izveidotai ūdens attīrīšanas iekārtai, nodrošinot tās darbību.
Kā arī šodien mums bija iespēja apskatīt Hogeschool Van Hall Larenstein dzīvnieciņus – čūskas, gotiņas, šinšilas un citus.
#erasmus #erasmuspluslv #rtu otk
#microbiology #water #netherland #latvia #biotehnology #poVE #project #expierence #prakse #mobility

Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembnris)

Diena Nr.8
Šodien turpinājām darboties laboratorijā, lai izveidotajos reaktoros sāktu attīrīt aktivizētās dūņas.
Savukārt, pirms laboratoriju darba tapa pirmās atskaites prezentācijas par aizvadīto nedēļu, kas tiks prezentētas projekta noslēgumā, piektdien.
#erasmuspluslv #erasmus #latvia  #rtu_otk #mobility #expierence #netherlands #water #poVE #prakse #project

Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembris)

Diena Nr.9
Šodien devāmies uz ūdens attīrīšanas staciju, kur iepazināmies ar ūdens attīrīšanas procesiem un iekārtām.
Pēc ekskursijas apguvām teoriju par  mikrobioloģiskajiem procesiem un kvalitātes kritērijiem notekūdeņos, pēc kā sekoja praktiskā darbošanās laboratorijās, testējot dažādu parametru izmaiņas notekūdeņos.
#erasmus #erasmusplus #project #mobility #expierence #water #poVE #rtu_otk #biotehnology #latvia #netherlands #prakse

Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembnris)

Diena Nr.10
Ieskaties, kā mums gāja!
Jau rīt tiks prezentēti Erasmus+ grupu darba rezultāti!

Erasmus mobilitāte uz Nīderlandi (2023.gada septembnris)

Diena Nr.11
Noslēguma pasākums Erasmus+ projektā.
#erasmuspluslv #mobility #prakse

Erasmus mobilitāte uz Vāciju (2023.gada februāris)

Erasmus+ mobilitātes projektā „Prakse ārzemēs – ieguldījums ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozaru attīstībā” (Nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000077350) RTU OTK audzēkņi un skolotājas Valērija Smirnova un Anastasija Jēgermane papildināja savas zināšanas molekulārās bioloģijas jomā, kā arī laboratorijā praktiski veica kvantitatīvo agara difūzijas testu, izmantojot dažādas antibiotiku koncentrācijas un ar antibiotikām izmērcētus diskus un veica rezultātu apstrādi. Tika veikta E.Coli kultūras uzsēšana un DNA testi.
Visi mobilitātes dalībnieki jau ir atceļā uz mājām, lai tuvākā laikā dalītos ar saviem iespaidiem.
#RTU_OTK #erasmusplus

Erasmus mobilitāte uz Vāciju (2023.gada februāris)

Topošie speciālisti – divi biotehnoloģisko procesu tehniķi Artemijs Ivaškins, Jasmīna Ziemele un divi analītiskās ķīmijas tehniķi Olga Aleksandra Samorukova, Mārcis Šaliņš un skolotāja Valērija Smirnova šodien dodas ceļā pie projekta sadarbības partneriem Schulzentrum der Sekundarstufe II Utbremen – Europaschule (Brēmene), Erasmus+ mobilitātes projekta „Prakse ārzemēs – ieguldījums ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozaru attīstībā” (Nr. 2022-1-LV01-KA122-VET-000077350) ietvaros, kuru īsteno ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu. Mobilitātes dalībnieki dodas ceļā ar autobusu, izmantojot zaļās ceļošanas priekšqrocības. Zaļā ceļošana nozīmē, ka lielākajā ceļa daļā tiek izmantots transportlīdzeklis ar zemu CO2 emisijas līmeni, piemēram, autobuss, vilciens, koplietošanas automašīna. Erasmus+ projekts dod iespēju pavadīt prakses daļu ārvalstīs atbilstošās laboratorijās, toties jaunā vidē.
#erasmusplus #RTU_OTK #bremene