Mācību laboratorijā tika izveidotas 16 darba vietas.

Ir iegādātas iekārtas un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi analītiskās ķīmijas laboratorijā. Laboratoriju izmanto RTU OTK studiju programmās: Biotehnoloģija, Vides aizsardzības tehnoloģija, Pārtikas produktu kvalitātes kontrole. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas, Vides aizsardzība, Pārtikas produktu kvalitātes kontrole.

Galvenais aprīkojums, kas ir uzstādīts: velkmes skapi, mufeļkrāsns, ūdens vanna butirometriem, piena sasalšanas punkta sasalšanas noteikšanas iekarta, infrasarkanais spektometrs, Karla Fišera titrators, centrifūga ar dzesēšanu, spektrofotometrs, titrators, kušanas punkta noteikšanas iekārta u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Infrasarkanais spektrometrs Shimadzu Modelis: IRSpirit. Portatīvs Furjē transformācijas infrasarkanās gaismas spektrometrs.

Karla Fišera titrators Metrohm Modelis: 915 KF Ti-Touch. Ūdens satura noteikšanas diapazons – līdz 100%.

Analītiskie svari Ohaus Modelis: EX324M. Maksimālais svars 300 g. Automātiskās kalibrācijas funkcija bez atsvariem.

Pilnu krāsu grafiskais pieskārienu jūtīgs displejs (TFT) ar diagonāli 145 mm vadībai, programmas izvēlei un svara vizualizēšanai.

Laboratorijas svari Ohaus Modelis: STX2202. Maksimālais svars 2200 g.

UV-Spektrofotometri (2 vienības) Analytik Jena Modelis: SPECORD 50 Plus. UV-VIS spektrofotometrs Viļņa garuma intervāls: 190 – 1100 nm

Kušanas punkta noteikšanas iekārta A.KRUSS OPTRONIC Modelis: M5000X. Mērīšanas diapazons: robežās no istabas temperatūras līdz 400°C. Precizitāte: +/- 0,2°C (25-200°C), +/-0,5°C (200-400°C).

Mufeļkrāsns Witeg Modelis: FHP-12 230 V. Maksimālā darba temperatūra: 1200°C. Tilpums: 12 l.

Žāvskapis Lab Companion Modelis: OF-02P ar krāsainu LCD displeju. Iekšējais tilpums: 60 litri. Temperatūras izšķirtspēja – 0,1°C diapazonā līdz 99,9°C. Regulējamie parametri: temperatūra; programmas ilgums.

Cietfāzu ekstrakcijas iekārta Biotage Modelis: VacMaster 10. Ir iespēja ievietot 10 cietfāzu ekstrakcijas kārtridžus.

Ūdens vanna butirometriem Witeg Modelis: WCB-6. 12 piena tauku satura noteikšanas mērierīcēm. 

Tauku noteikšanas centrifūga Gerber Instruments Modelis: Micro II. Centrifūga piena pulvera tauku un šķīdības noteikšanai. Karsēšana: 600 W regulējama līdz pat 65°C. 

Piena sasalšanas punkta noteikšanas iekārta Funke Gerber Modelis: CryoStar I. Mērīšanas diapazons: no 0,0000°C līdz -1,5000°C. Parauga tilpums: no 2,0 ml līdz 2,5 ml.

Centrifūga ar dzesēšanu Domel Modelis: Centric MF48 R. Dažādi lietošanas veidi: pilns piederumu klāsts ļauj izmantot gan 1,5 ml mikromēģenes, gan 200 ml pudeles un mikroplates.

Mācību laboratorijā izveidotas 8 darba vietas.

Laboratoriju izmanto RTU OTK studiju programmās: Biotehnoloģija, Vides aizsardzības tehnoloģija, Pārtikas produktu kvalitātes kontrole. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas, Vides aizsardzība, Pārtikas produktu kvalitātes kontrole.

Ir uzstādītas modernas iekārtas un mēbeles, kas nepieciešamas studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi saistīti ar mikrobioloģisko testēšanu, DNS izdalīšanu un izpēti, ūdens testēšanu (kopējais mikroorganismu, E.coli, koliformu, un enterokoku skaits) un citi mikrobioloģiskie izmeklējumi.

Studenti var veikt ūdens testēšanu, kā arī pārtikas produktu, kosmētisko līdzekļu un vides paraugu mikrobioloģisko testēšanu, kā arī augu audu un šūnu kultūras izpēti.

Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas, Vides aizsardzība, Pārtikas produktu kvalitātes kontrole.Galvenais aprīkojums, kas ir uzstādīts: velkmes skapis, ūdens dejonizators, laminārās plūsmas skapis, inkubators ar sildīšanas un dzesēšanas funkciju, automātisks vertikālais autoklāvs, trinokulārais mikroskops ar videokameru, laboratorijas mikseris, mikroskops, orbitālais kratītājs, elektroforēzes iekārta u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Inkubators ar sildīšanas un dzesēšanas funkciju JEIOTECH Modelis: IL3-15. Temperatūras diapazons no 0 ° C līdz +80 °C. Kameras tilpums 150 litri. Piespiedu gaisa konvekcija. 

Automātisks vertikālais autoklāvs RAYPA Modelis: AE-50DRY. Iekārta paredzēta iepakotiem un neiepakotiem, stikla, plastmasas un metāliskiem priekšmetiem, šķidrumiem, atkritumu maisiem sterilizācijai. Temperatūras diapazons no 100 °C līdz 139 °C. Sterilizācijas laika režīms no 3 līdz 180 minūtēm.  

Koloniju skaitītājs Funke Gerber Modelis: Colony Star ar automātisku skaitīšanu. 

Trinokulārais mikroskops ar videokameru Micros Austria Modelis: Daffodil MCX100 + HD camera CAM 320. Funkcijas: Fotografēšana caur pievienotu datoru; Maināms fokuss. Maksimālais optiskā palielinājuma diapazons līdz 1000x. Kamera: FullHD video kamera FullHD 1080p, 16: 9 attēla pie 60 fps. 

Laboratorijas mikseris, pārtikas produktu homogenizēšanai KINEMATICA Modelis: MB550. Rotācijas ātrums: 1000 – 15000 rpm (apgr./min). 

Mikroskops Micros Austria Modelis: Viola MC20i (4 gab.)Optiskā palielinājuma diapazons: no 40x līdz 1000x.  

Orbitālais kratītājs – inkubators Jeiotech Modelis: IST-7035 Ātruma diapazons: no 10 līdz 500 apgr./min. Orbītas diametrs: 19 mm. 

Horizontālās elektroforēzes sistēma Cleaver Scientific Ltd Modelis: MSCHOICE15 paredzēta makromolekulu un to fragmentu analīžu veikšanai, DNS un RNS fragmentu izmeklēšanai.

Rokas pH metrs Milwaukee Instruments Modelis: MI 105. Automātiska mērijumu diapazona funkcija. Mērījumu diapazons: -2.00 – 16.00 pH. Temperatūras diapazons -5°C– 105,0 °C. 

Ūdens dejonizators MerckMilipore Modelis: Elix Essential 10. Sistēma ir aprīkota ar programmatūtu ūdens patēriņa kontrolei un apkopes biežumam.  Attīrītā ūdens kvalitāte: 

 • pretestība > 5 MΩ.cm (25°C temperatūrā);
 • mikroorganismi < 10 CFU/ml;
 • silicija atdalīšana: > 99,9%;
 • TOC < 30 ppb

Mācību laboratorijā izveidotas 16 darba vietas.

Ir uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi organiskās un neorganiskās ķīmijas laboratorijā.

Laboratorijā var apgūt svarīgākās ķīmijas likumsakarības, zinašānas par ķīmiskājiem elementiem, to savienojumiem, kā arī par vielu pārvērtībām un īpašībam. Starādājot laboratorijās studenti sintezē neorganiskos un organiskos savienujumus, idenficē tos un pēta to īpašības.

Laboratoriju izmanto RTU OTK studiju programmās: Biotehnoloģija, Vides aizsardzības tehnoloģija, Pārtikas produktu kvalitātes kontrole. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas, Vides aizsardzība, Pārtikas produktu kvalitātes kontrole.

Galvenais aprīkojums, kas ir uzstādīts: velkmes skapi, rotācijas ietvaicētājs ar vakuuma sūkni, ūdens dejonizators, analītiskie svari, ultraskaņas vanna, rokas vadītspējas mērītājs, žāvskapis, u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Rotācijas ietvaicētājs ar vakuuma sūkni STEROGLASS Modelis: STRIKE 300. 

Ar vertikālo spirālveida kondensoru. Piemērots ikdienas laboratorijas darbiem.

Rotācijas ātrums: 20-280 apgr./min. Programmatūra ar skārienjūtīgu ekrānu un vadības paneli. Ātra iztvaikošana. Pilna šķīdinātāju atgūšana.

Analītiskie svari Ohaus Modelis: EX224M ar augstas izšķirtspējas LCD displeju ar piegaismošanu. Maksimālais svars 220 g.

Laboratorijas svari Ohaus Modelis: STX622 ar augstas izšķirtspējas LCD displeju ar piegaismošanu. Maksimālais svars 620 g.

Ultraskaņas vanna Jeiotech Modelis: UCS-05. Vannas tilpums: 5.7 litri. Temperatūras diapazons: no istabas temperatūras līdz 70°C. 

Rokas pH metrs Milwaukee Instruments Modelis: MI 105. Automātiska mērijumu diapazona funkcija. Mērījumu diapazons: -2.00 – 16.00 pH  Temperatūras diapazons -5°C– 105,0 °C. 

Rokas vadītspējas mērītājs Milwaukee Instruments Modelis: MW302. Mērījumu diapazons: no 9,9 līdz 10,0 mS/cm. 

UV lampa, divi viļņu garumi Vilber Modelis: VL-6.LC. Lampas jauda: 6 W.

Ūdens dejonizators MerckMilipore Modelis: Elix Essential 10. Sistēma ir aprīkota ar programmatūtu ūdens patēriņa kontrolei un apkopes biežumam.  Attīrītā ūdens kvalitāte: 

 • pretestība > 5 MΩ.cm (25°C temperatūrā);
 • mikroorganismi < 10 CFU/ml;
 • silicija atdalīšana: > 99,9%;
 • TOC < 30 ppb

Mācību laboratorijā ir izveidotas 12 darba vietas.

Ir uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi viskozo masu sagatavošanas laboratorijā. Laboratoriju izmanto RTU OTK plānotajās studiju programmās ar specialitātēm: ķīmijas speciālists, rūpniecisko iekārtu uzturēšanas speciālists un materiālu ķīmijas speciālists.Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas un Inženiermehānika.

Galvenais aprīkojums, kas ir uzstādīts: laboratorijas galdi, velkmes skapis, laboratorijas dispermats, ūdens dejonizators, viskozmetrs, aplikators, trieciena testeris, spīduma mērītājs, krāsas mērītājs, laboratorijas dzirnavas, kombinētais planetārias – dissolver maisītājs,  adhezijas mērīšanas iekārta, bezkontakta pārklājuma biezuma mērītājs, rokas pH metrs u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Ūdens dejonizators MerckMilipore Modelis: Elix Essential 10. Sistēma ir aprīkota ar programmatūtu ūdens patēriņa kontrolei un apkopes biežumam. Attīrītā ūdens kvalitāte: 

 • pretestība > 5 MΩ.cm (25°C temperatūrā);
 • mikroorganismi < 10 CFU/ml;
 • silicija atdalīšana: > 99,9%;
 • TOC < 30 ppbLaboratorijas dispermats KINEMATICA Modelis: Polytron 3100 D. Apstrādes tilpums (ūdens): no 0,1 līdz 10 000 ml. Kritiskais ātrums līdz pat maksimāli 32 m/s. Pielietojamie dispergēšanas agregāti: diametrā no 5 līdz 36 mm. Ātruma diapazons: no 500 līdz 30 000 apgr./min. 

  Viskozimetrs Anton Paar Modelis: Visco QC 100. Viskozimetra mērījumu princips: Šķidruma viskozitātes noteikšana, mērot griezes momentu rotējošai vārpstai pie konkrēta rotācijas ātruma. Viskozitātes diapazons: 100 līdz 40.000.000 mPa.s. 

  Aplikators Zehntner Modelis: ZUA 2002. Paredzēts viendabīgām plēvēm. 

  Trieciena testeris Ražotājs: Zehntner Modelis: ZIT-2440. Treciena pretestības, deformācijas un pagarinājuma noteikšana. 

  Spīduma mērītājs Zehntner Modelis: ZGM 1130.6 Glossmeter. Spīduma diapazons līdz 2000 GUDivi mērījuma leņķi: 

  – 20° mērījumu laukumam ar diametru 9.5 mm;

  – 60° mērījumu laukumam 15 mm x 8 mm.

  Mērīšanas laiks katrai ģeometrijai 0,15 sekundes. Iespēja veikt nepārtrauktus mērījumus.

  Krāsas mērītājs PCE Instruments Modelis: PCE-CSM-7. Pārnēsājamais kolorimetrs tiek izmantots, lai izmērītu dažādus spektrālos parametrus. Automātiski veic balto un melno kalibrēšanu. Tas ir piemērots ražošanas kvalitātes kontrolei un novērtēšanai, kā arī produkcijas izpētei un attīstībai. 

  Adhēzijas mērīšanas iekārta Defelsko Modelis: PosiTest AT-A20. Pārklājuma adhezīvās stiprības noteikšanai uz koka, betona un plastmasas. Adhezīvas stiprības diapazons no 0,5 līdz 3,5 MPa. 

  Bezkontakta pārklājuma biezuma mērītājs Zehntner Modelis: ZMM 5000. Precīza mērierīce ar digitālu displeju ātrai ceļa marķējumu un līdzīgu pārklājumu sausās plēves biezuma noteikšanai. Mērīšanas diapazons:  -12 mm līdz +12 mm. 

  Laboratorijas dzirnavas Fritsch Gmbh Modelis: PULVERISETTE 6.Planetārās lodīšu dzirnavas, kur malšana notiek vienā malšanas traukā, kam ir uzstādīta praktiska, ērti regulējama nelīdzsvarotības kompensācija. Īpašs slīpēšanas spēks 650 apgr./min. rotācijas ātruma dēļ. 

  Kombinētais planetārias – dissolver maisītājs, vakuumējams vma-getzmann.de Modelis: D60-VL1-5C1A Apgriezienu skaits: 0-6000 1/min, Taimera funkcija

  Aksiālais centrbēdzes maisītājs Lab Companion, Modelis: MSH 0520. Iebūvēti temperatūras mērijumi, taimera funkcija. Ātruma diapazons (apgr./min.):  no 50 līdz 2000. 

  Krāsas nožuvuma noteikšanas iekārta Zehntner Modelis: ZTK 2060 – nožuvuma mērinstruments. Pārbaudes diapazons no 0 mm līdz 3.0 mm. Gradācija 0.1 mm. Pārbaudes virsma 300 x 60 mm. 

  Krāsas nodiluma noteikšanas iekārta Zehntner Modelis: ZPI 2195. Iebūvēts mikroskops ar 50x palielinājumu. LED apgaismojums. Trīs dažādi griezēji 14°, 26.6°, 45°. Maksimālais biezums ir 2000 µm. 

  Grindometrs maluma pakāpes noteikšanai Zehntner Modelis: ZGR 2020. Divas rievas. Rievu dziļums no 0 µm līdz 100 µm. Rievas platums 30 mm. 

  Rokas pH metrs Milwaukee Instruments Modelis: MI 105. Automātiska mērijumu diapazona funkcija. Mērījumu diapazons: -2.00 – 16.00 pH  Temperatūras diapazons -5°C– 105,0 °C 

  Magnētiskais maisītājs LLG-RCT Modelis: 9.720 250. Magnētiskais maisītājs ar elektrisko plītiņu. Virsma: apaļa 135 mm, izturīga pret ķimikālijām un skābēm. Maisīšanas ātrums  no 50 līdz 1500 apgr./min. 

  Laboratorijas svari Ohaus Modelis: STX622 ar augstas izšķirtspējas LCD displeju ar piegaismošanu. Maksimālais svars 620 g. 

  Žāvskapis Lab Companion Modelis: OF-02P. Iekārtas kontrolieris – PID mikroprocesora kontrolieris ar krāsainu LCD displeju. Temperatūras izšķirtspēja – 0,1°C diapazonā līdz 99,9°C

Mācību laboratorijā ir izveidotas 8 darba vietas.

Uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi zāļu formu tehnoloģiju laboratorijā. Laboratoriju izmanto RTU OTK studiju programmā: Biotehnoloģija, un plānotajām programmām ar specialitātēm: ķīmijas speciālists, farmaceitisko procesu speciālists, rūpniecisko iekārtu uzturēšanas speciālists. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas, Inženiermehānika.

Galvenais aprīkojums, kas ir uzstādīts: laboratorijas galdi, laboratorijas skapis, tablešu prese, tablešu testeris, tablešu nobirzuma testeris, tablešu sairšanas testeris, pulverveida produktu tilpuma blīvuma testeris, analītiskie svari, sietu kratītājs, verdošā slāņa granulēšanas iekārta, gāzu hromatografs u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Gāzu hromatogrāfs ar liesmas jonizācijas detektoru Shimadzu Modelis: NEXIS GC-2030  Gāzu hromatogrāfijas sistēma aprīkota ar ar/bez sadalījuma (split/splitless) inžektoru, automātisku paraugu ievadīšanas sistēmu, kolonnu termostatu ar temperatūras programmēšanu, ar liesmas jonizācijas (FID) detektoru ar plūsmas/spiediena elektronisko kontroli, vadības un datu apstrādes programmatūru, kapilāro kolonnu, piederumiem un ūdeņraža ģeneratoru.

Laboratorijas tablešu prese Specac. Modelis: Atlas Manual Hydraulic Press 15T 

Manuāls tablešu testeris, cietība, garums Pharmatest Gmbh Modelis: PTB 311E. Cietības testēšana saskaņā ar EP <2.9.8> un USP <1217>Pharmacopoeia. Displejs: LED displejs, kas parāda testēšanu numuru un rezultātus. 

Tablešu nobirzuma testeris Pharmatest Gmbh Modelis: PTF 10E/ER. Nosaka abrazivitāti un nobirzumu. LED displejs, kas parāda faktiskos un mērķa uzstādījumus. 

Tablešu sairšanas testeris Pharmatest Gmbh Modelis: PTZ AUTO 1. Pulverveida produktu tilpuma blīvuma testeris Pharmatest Gmbh Modelis: PT-TD300Iekārta sauso pulverveida un granulu veida produktu tilpuma blīvuma noteikšanai. Iekārtas vadība: LCD displejs ar funkciju pogām. 

Sietu kratītājs Fritsch Gmbh Modelis: analysette 3 pro. Tas ir perfekts līdzeklis visāda veida cietu vielu un suspensiju kvantitatīvai daļiņu lieluma analīzei, izmantojot sausu vai mitru atsijāšanu caur austiem testēšanas sietiem vai mikroskopiskas precizitātes sietiem. 

Verdošā slāņa granulēšanas iekārta Diosna Modelis: Mini-Lab. Neliela iekārta ātrai produktu un procesu sagatavošanai Stikla bļodas ļauj ērti novērot procesu, taču iespējams izmantot arī nerūsējošā tērauda bļodiņas. Iespēja izmantot 3 L, 5L un 7 liru bļodās. 

Analītiskie svari Ohaus Modelis: EX224M. Augstas izšķirtspējas LCD displejs ar piegaismošanu. Sveršanas diapazons līdz 220 g. Automātiskās kalibrācijas funkcija bez atsvariemGrafiskais pieskārienu jūtīgs displejs (TFT) ar diagonāli 145 mm vadībai, programmas izvēlei un svara vizualizēšanai. 

Ir uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi ūdens attīrīšanas un apstrādes procesu laboratorijā.

Laboratoriju izmanto RTU OTK studiju programmā: Vides aizsardzība, un plānotajai programmai ar specialitāti: rūpniecisko iekārtu uzturēšanas speciālists. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Vides aizsardzība un Inženiermehānika.

Galvenās iekārtas, kas ir uzstādīts: Seperācija nosēdināšanas tvertnē, jonu apmaiņas apmācību stends, absorbcija, reversās osmozes apmācību stends, progresīvā oksidācija, ūdens apstrādes iecirknis u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Separācijas nosēdināšanas tvertnē EDIBON Modelis PDSC. Caurspīdīga nogulsnēšanās tvertne; garums: 1000 mm, platums: 400 mm, augstums: 250 mm. Krāsvielas iešprices un izsekošanas sistēma, kas ļauj pētīt sķidrās straumes līnijas nogulsnēšanās tvertnē. 

Jonu apmaiņas apmācību stends EDIBON Modelis: EII 

Ūdens mikstināšanas un atsaļošanas procesu apmācībai.

Katjonu un anjonu jonu apmaiņa

Jonu apmaiņas reģenerācija.

Adsorbcijas mācību stends EDIBON Modelis: QALFC 

Mācību stends nodrošina sekojošus laboratorijas darbus:

1. Šķīduma Kustības Teorijas modeļa pētījumi, kuru izsaka absorbcijas – desorbcijas process.

2. Absorbcijas/desorbcijas procesa pētījumi pie dažādiem darbības apstākļiem kā temperatūra, spiediens, plūsma un molu sadalījums.

3. CO2 noplūdeslīkņu un temperatūras profilu pētījumi absorbcijas/desorbcijas procesa laikā.

4. Kvazi-izotermiskā režīma pētījumas zemas koncentrācijas un spiediena apstākļos. Šo mainīgo efekta pētījums.

5. Kompresīvo un dispersīvo fronšu veidošanos absorbcijas procesa laikā.

Papildus praktiskās iespējas: 

Sensoru kalibrēšana.

CO2 absorbcijas izotermiskā līdzsvara iegūšana no desorbcijas līknes.

Reversās osmozes apmācību stends EDIBON Modelis: ROUC 

Mācību stends nodrošina sekojošus laboratorijas darbus:

1. Praktiskās ultrafiltrācijas un apgrieztās osmoses apstrādes paņēmienu apmācības.

2. Dzeramā ūdens veidošana.

3. Sekojošo procesa parametru izmaiņu ietekmes uz atdalīšanas procesu:

            – Spiediens.

            – Plūsmas ātrums.

            – Temperatūra.

4. Sensoru kalibrēšana.

5. Dzeramā ūdens veidošana

6. Notekūdeņu apstrāde.

7. Membrānas tīrīšana un tehniskā apkope.

8. Permeāta enzīmu, antibiotiku un organisko skābju atjaunošana.

Progresīvas oksidācijas stends EDIBON Modelis: POAC 

Mācību stends nodrošina sekojošus laboratorijas darbus:

1. Notekūdeņu apstrādes advancētās oksidēšanas procesa pētījums.

2. Advancētās oksidēšanas ar ūdeņraža peroksīdu un UV gaismu pētījumi.

3. Ūdeņraža peroksīda daudzuma oksidēšanās procesā ietekme.

4. Reakcijas kinētiskā analīze.

5. Sensoru kalibrēšana.

Ūdens apstrādes iecirknis – filtrācija, adsorbcija, jonu apmaiņa EDIBON Modelis: PPTAC/1 

Mācību stends nodrošina sekojošus laboratorijas darbus:

1. Galveno ūdens attīrīšanas stacijas principu pētījumi.

2. Galveno ūdens attīrīšanas stacijas darbību principu pētījumi: dziļumfiltrācija, adsorbcija un jonu apmaiņa.

3. Dzilās filtrēšanas spiediena krituma noteikšana.

4. Spiediena krituma un cietvielu filtrāta koncentrācija laikā pētījumi.

5. Noplūdes līkņu (adsorbenta koncentrācija adsorbenta izejā laikā gaitā) pētījumi adsorbcijas soļa laikā.

6. Dažādu adsorbcijas materiālu salīdzinājums.

7. Iepazīšanās ar jonu apmaiņas pamatprincipiem.

8. Sakarības starp cietvielu koncentrāciju un nogulsnēm izmantotajām cietvielām pētījumi.

Mācību laboratorijā ir izveidotas 8 darba vietas.

Tika uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi biotehnoloģijas un atjaunojamās enerģijas procesu laboratorijā.

Laboratoriju izmanto RTU OTK studiju programmām: Biotehnologija un Vides aizsardzības tehnoloģija. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas, Vides aizsardzība.

Biotehnoloģijas laboratorijā tiek veikti pētējumi ģenētikā, biodaudzveidības izpētē, pielietojot molekulārās metodes, molekulāro metožu izmantošana dzīvo organismu sistemātikā.

Galvenais aprīkojums, kas ir uzstādīts: laboratorijas mēroga bioreaktors, spektrofotometrs, klimatiskā testēšanas kamera, bioetanola, biogāzes ražošanas iecirkņi, homogenizators, augstas kapacitātes centrifūga, dzesēšanas sildīšanas termostats, miniatūra centrifūga u.c elektoforēzes sistēma.

Prjekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Laboratorijas mēroga bioreaktors HEL Group Modelis: Bioxplorer 5000 

Pielāgojama bioreaktora sistēma piemērota gan mikrobioloģiskai fermentācijai, gan zīdītāju šūnu kultivēšanai.

Laboratorijas bioreaktors HEL Group Modelis: Bioxplorer 5000 3 liter – 3 gab

Pielāgojama bioreaktora sistēma piemērota gan mikrobioloģiskai fermentācijai, gan zīdītāju šūnu kultivēšanai.

Elektroforēzes sistēma Cleaver Scientific Modelis: VS20WAVE MAXI 

Vertikālās elektroforēzes sistēma, piemērota molekulu sadalīšanai ar augstu izšķirtspēju.

Pateicoties īpašai modulārai sistēmai elektroforēzes iekārtā (ievietojot nepieciešamos moduļus) var veikt elektroblotingu.

Klimatiskā testa kamera Jeiotech Modelis: TH-ME-100

Temperatūras diapazons, °C:  no -20° līdz +150°C. Temperatūras diapazons ir regulējams ar precizitāti 0,2 °C.

Mitruma diapazons: no 20 līdz 95%.

Bioetanola ražošanas iecirknis EDIBON Modelis: EBEC 

Mācību stends nodrošina sekojošus laboratorijas darbus:

1. Iepazīšanās ar atsevišķām stadijām, kas nepieciešamas bioetanola ražošanai.

2. Iepazīšanās ar iekārtas sastāvdaļām, kas nepieciešamas bioetanola ražošanai.

3. Temperatūras ietekmes pētīšana attiecībā uz bioetanola tīrību.

4. pH ietekmes pētīšana attiecībā uz bioetanola produkcijas iznākumu.

 5. Sajaukšanas laika ietekmes pētīšana attiecībā uz bioetanola produkcijas iznākumu.

6. Fermentācijas laika ietekmes pētīšana attiecībā uz bioetanola produkcijas iznākumu.

7. Dažādu izejvielu izmantošanas pētīšana, lai ražotu bioetanolu.

8. Dažāda veida rauga pievienošanas ietekmes pētīšana attiecībā uz fermentāciju u.c.

Biogāzes ražošanas iecirknis EDIBON Modelis: EBGC 

Mācību stenda nodrošina sekojošus laboratorijas darbus:

1. Stabilizācijas procesa pētīšana.

2. Temperatūras ietekmes pētīšana attiecībā uz iegūtās biogāzes anaerobo noārdīšanu, attīrīšanu un kvalitāti.

3. Padoto notekūdeņu pH ietekmes pētīšana attiecībā uz iegūtās biogāzes anaerobo noārdīšanu, attīrīšanu un kvalitāti.

4. Padošanas ātruma ietekmes pētīšana attiecībā uz iegūtās biogāzes anaerobo noārdīšanu, attīrīšanu un kvalitāti.

5. Padoto notekūdeņu tipa ietekmes pētīšana attiecībā uz iegūtās biogāzes anaerobo noārdīšanu, attīrīšanu un kvalitāti.

6. Padoto notekūdeņu barības vielu koncentrācijas ietekmes pētīšana attiecībā uz iegūtās biogāzes anaerobo noārdīšanu, attīrīšanu un kvalitāti.

7. Hidrauliskās slodzes ietekmes pētīšana attiecībā uz iegūtās biogāzes anaerobo noārdīšanu, attīrīšanu un kvalitāti.

8. Inhibitoru ietekmes pētīšana attiecībā uz iegūtās biogāzes anaerobo noārdīšanu, attīrīšanu un kvalitāti.

9. Salīdzinājums starp mezofīlo un termofīlo anaerobo noārdīšanu un tās ietekme uz biogāzes ražošanu.

10. Optimālās darbības temperatūras noteikšana u.c.

Alus darīšanas katls AKCIZA.NET Modelis: 57.090.3 

Ietilpība: 27 litri. Regulējams termostats (30°C-100°C).

Homogenizators Retsch Modelis: MM 400 

Reproducējama, efektīva malšana, sajaukšana un homogenizācija dažās sekundēs, jaudīga līdz pat 30 Hz malšana, izmantojot impulsus un berzi, vienā reizē līdz pat 20 paraugiem, 3 dažādi malšanas režīmi (sauss, mitrs vai kriogēns).

Augstas kapacitātes centrifūga DOMEL Modelis: CENTRIC MF48 R 

Dažādi lietošanas veidi: pilns piederumu klāsts ļauj izmantot gan 1,5 ml mikromēģenes, gan 200 ml pudeles un mikroplates.

UV-Spektrofotometrs Analytik Jena Modelis: SPECORD 50 Plus. UV-VIS spektrofotometrs Viļņa garuma intervāls: 190 – 1100 nm.

Mācību laboratorijā ir izveidotas darba vietas studentiem un audzēkņiem.

Tika uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi būvmateriālu un cementa analīzes laboratorijā.

Galvenais aprīkojums, kas tiks uzstādīts: klimata kamera mitruma un temperatūras modelēšanai, laboratorijas prese spiedes un lieces pārbaudēm, betona maisītājs, žāvskapis, mitruma mērītājs betonam, gaisa iesaistes mērītājs, sietu kratītājs ar sietu komplektu, ūdens necaurlaidības noteikšanas iekārta, ūdens vanna ar cirkulatoru, manuāls Vikarta testeris cementam, precīzijas svari u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Klimata kamera mitruma un temperatūras modelēšanai Jeiotech Modelis: TH-G-180. Skapis piemērots paraugu testēšanai, imitējot dažādus klimatiskus apstākļus.  

Temperatūras diapazons, oC:  no -40° līdz +150°C. Mitruma diapazons: no 25 līdz 95%.

 

Mitruma mērītājs betonam EXOTEK Instruments Modelis: MC-160SA

Ātra rezultātu ieguve. Mērījumu diapazons no  0 – 16 % ūdens satura. Izšķirtspēja 0.1 % ūdens satura. Mērījumu precizitāte: +/- 1%.

Betona maisītājs OPTIMIXm Modelis: M150E 

Jauda 700 W. Tvertnes ietilpība 150 litri. Svars 59 kg. Elektropieslēgums ir 230 V, 50/60 Hz

 

Formas betona parauga paraugu izgatavošanai MATEST Modelis: C247 

Atbilst standartam LVS EN 12390-1, izgatavotas no tērauda.  Viegli izjaucamas un saliekamas.  Izjaucamas no visām četrām pusēm.  Izmērs ir 100 x 100 x 100 mm.

 

Gaisa iesaistes mērītājs   TESTINGModelis: 1.0337 

Atbilst standarta LVS EN 413-2 LVS prasībām. Tilpums ir 1 litrs, ar manuālu rokas darbināmu pumpi, skala ar tiešu nolasījumu procentos.

 

Laboratorijas prese spiedes un lieces pārbaudēm MATEST Modelis: C089-10N 

Atbilst standartam LVS EN 12390-4 prasībām. Darba režīms ar automātisku ātruma kontroli. Četru kolonnu slodzes rāmis. Elektrohidrauliska piedziņa.

 

Sietu kratītājs ar sietu komplektu MATEST Modelis A059-02 KIT 

Sijāšanas kustība – trīsdimensionāla ar maināmu sijāšanas amplitūdu. Piemērota sietiem ar diametru līdz 315 mm. Maksimālā parauga kapacitāte (bez sietiem) ir 6 kg. Programmu atmiņa: 70 programmas.

 

Ūdens necaurlaidības noteikšanas iekārta MATEST Modelis: C435 

Atbilst standarta LVS EN 12390-8 prasībām. Paraugiem ar maksimālo diametru 200 mm.

 

Ūdens vanna ar cirkulatoru Huber Modelis: CC-225B 

Ūdens vanna termostats. Termostats aprīkots ar cirkulācijas sūkni. Temperatūras diapazons: no 25 līdz 200 °C.

Kubu veidņu vibrogalds Formtest Modelis: B1714 

Komplektā – vada pedāļa slēdzis roku brīvai galdiņa ieslēgšanai un veidņu klemmes. Elektriskā motora vibrācijas frekvence ir 3000 apgr./min.

 

Svari Ohaus Modelis: D52P15RQDR1 

Kapacitāte: 15 kg. Precizitāte: 1 g.

 

Žāvskapis Lab Companion Modelis: OF-02P 

Temperatūras izšķirtspēja – 0,1°C diapazonā līdz 99,9°C Mikroprocesora kontrolieris ar krāsainu LCD displeju. Iespēja programmēt skapja darbību.

Mācību laboratorijā ir izveidotas 12 darba vietas.

Tika uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi ķīmisko procesu laboratorijā.

Laboratoriju izmanto RTU OTK studiju programmām: Biotehnoloģija un Vides aizsardzības tehnoloģija, un plānotajām programmām ar specialitātēm: ķīmijas speciālists, farmaceitisko procesu specialists, rūpniecisko iekārtu uzturēšanas speciālists un materiālu ķīmijas speciālists. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas, Vides aizsardzība, Inženiermehānika.

Galvenais aprīkojums, kas tiks uzstādīts: ķīmisko reaktoru padeves iekārta, reaktori ar maisīšanu, cauruļu reaktors, reaktori ar maisīšanu virknē, reaktors ar pārtrauktu maisīšanu, plūsmas reaktors, laminaras plūsmas reaktors, ķīmiskās katalīzes iekārta, oksidācijas un rektifikācijas apmācības stendi u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

 • Reaktors ar maisīšanu
 • Cauruļu reaktors
 • Reaktori ar maisīšanu, virknē
 • Reaktors ar pārtrauktu maisīšanu
 • Plūsmas reaktors
 • Laminārās plūsmas reaktors
 • Rektifikācijas apmācības stends
 • Cauruļveida reaktors

Mācību laboratorijā ir izveidotas 24 darba vietas.

Tika uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi mehānisko darbnīcu, montāžas un apkopes laboratorijā. Laboratoriju izmantos RTU OTK plānotajai studiju programmai ar specialitāti- rūpniecisko iekārtu uzturēšanas speciālists.

Profesionālās vidējās izglītības programmai: Inženiermehānika.

Galvenais aprīkojums, kas tika uzstādīts: atslēdznieku galds ar perforētu sienu, montāžas stacija un sūkņu un motoru montāža un regulēšanas stends, sūkņu un vārstu pārbaudes stends, montāžas darbs: gliemežpārvads, šķērsgriezuma modelis: gliemežpārvads, piedziņas, vārpstas regulēšana, centrbēdzes sūknis, vītņsūknis, membrānsūknis, virzuļsūknis, kļūmju modelēšanas stends gultņos, vibrācijas mērītājs u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

Atslēdznieku darba galds ar perforētu sienu SSI Schaefer – 16 gab.

Skrūvspīles YATO Modelis YT-65049

Galda urbjmašīna Ferax Modelis 23736-0102

Montāžas stacija: caurules, vārsti un stiprinājumi EDIBON Modelis PVFA

Sūkņu un motoru montāža un regulēšanas stends EDIBON Modelis: AFT

Sūkņu un vārstu pārbaudes stends EDIBON Modelis: AFT

Montāžas darbs: gliemežpārvads EDIBON Modelis CGA

Šķērsgriezuma modelis: gliemežpārvads EDIBON Modelis WGCM

Montāžas darbs: virzuļa kompresors Tecquipment Modelis MFP104

Šķērsgriezuma modelis: virzuļa kompresors Saint-Tech Modelis ST-4

Montāžas darbs: cilindriskais taisnzobrats EDIBON Modelis SGA

Montāžas darbs: slēgvārsts EDIBON Modelis ASV

Montāžas darbs: leņķa vārsts EDIBON Modelis AMCV

Piedziņas, vārpstas un pārvadu regulēšana EDIBON Modelis ADSG

Montāžas un apkopes darbs: Centrbēdzes sūknis EDIBON Modelis AMCP

Montāžas un apkopes darbs: Vairāku pakāpju centrbēdzes sūknis EDIBON Modelis AMMCP

Montāžas un apkopes darbs: vītņsūknis EDIBON Modelis AMSP

Montāžas un apkopes darbs: membrānsūknis EDIBON Modelis AMDP

Montāžas un apkopes darbs: virzuļa sūknis EDIBON Modelis AMPP

Montāžas un apkopes darbs: centrbēdzes sūknis līnijā EDIBON Modelis AMLPC

Montāžas un apkopes darbs: zobratsūknis EDIBON Modelis AMGP

Kļūmju modelēšanas stends gultņos EDIBON Modelis BCM

Metāla virpa OPTIUM Modelis TU2807230V

Urbšanas un frēzēšanas mašīna OPTIUM Modelis: MH35G

Lentzāģis OPTIUM Modelis S275N

Mācību laboratorijās ir izveidotas 16 darba vietas.

Ir uzstādīts inventārs, aprīkojums un mēbeles, kas nepieciešamas studiju procesam studiju priekšmetos, kuros jāveic laboratorijas darbi pārtikas produktu ražošanas tehnoloģijā un kvalitātes kontroles laboratorijā. Laboratoriju izmantos RTU OTK studiju programmam: Biotehnoloģija, Pārtikas produktu pārstrādes un ražošanas tehnoloģija un Pārtikas produktu kvalitātes kontrole. Profesionālās vidējās izglītības programmām: Ķīmijas tehnoloģijas un Pārtikas produktu kvalitātes kontrole.

Galvenais aprīkojums, kas ir uzstādīts: konditorejas un maizes krāsns, vārkatls, kombi krāsns ar žāvēšanas/kūpināšanas funkciju, ledus ģenerators, gaļas kuteris, gaļas maļamā mašīna, desu sprice, klipsators desu galu aizvēršanai, saldējuma/sorberta mašīna, multifunkcionāls katls, universālā augļu un ogu piedevu gatavošanas iekārta, pasterizators, planetārais mikseris, elektriskā plīts u.c.

Projekta ietvaros iegādātās iekārtas: 

 • Planetārais mikseris IP10/F
 • Konditoreajas un maizes krāsns TOP 6D ar raudzetāvu ALTOP64
 • Pasterizators sulai PA90
 • Dārzeņu mizotājs PPF/5
 • Dārzeņu griezējs 4000 Lortolana
 • Abolu smalcinātājs Centrifugal Mill
 • Dozēšanas iekārta Mini fill Electric 100W
 • Varāmais katls JB-27
 • Augļu žavētājs Biosec De Luxe B12
 • Veltņotājs miklas gatavošanai KSHB500
 • Elektriskā plīts SPT60 ELS
 • Universālā augļu un ogu piedevu gatavošanas iekārta UM12
 • Ledusskapis ar saldetāvu A70/2MB
 • Nerusējoša tērauda skapis ar veramām durvīm NT-S ar 5 plauktiem 1500x400x1800
 • Nerusējoša tērauda skapis ar veramām durvīm NT-S ar 5 plauktiem 1500x400x1800
 • Nerusējoša tērauda galds ar 2 izlietnem  NT-G-21 500x500x300
 • Koka galds NT-GK 1600x1200x1880 tērauda pamats ar koka virsmu un plaiktu
 • Darba galds Nt-GP 1600x700x850 ar polietilena virsmas daļu
 • Nerusējoša tērauda galds ar 2 izlietnem NT-G-21 500x500x300
 • Autoklāvs konservu sterilizācijai CFS-50V
 • Nerusējoša tērauda skapis ar veramām durvīm NT-S ar 5 plauktiem 1500x400x1800
 • Ledus ģenerators SL90
 • Elektriskā plīts SPT60 ELS
 • Ledusskapis ar saldetāvu A70/2MB
 • Kombi krāsns ar žāvēšanas kūpināšanas funkciju CS 350
 • Gaļas kuteris TC11
 • Klipsators BPK 200
 • Gaļas maļamā mašina 12/C
 • Desu pildītājs
 • Gaļas griezējs šķēlēs HS 250
 • Vakuuma iepakotājs VP-0430.10
 • Frīzeris saldējuma gatavošanai M5
 • Nerusējoša tērauda skapis ar veramām durvīm NT-S ar 5 plauktiem 1500x400x1800
 • Multifunkcionāls katls siera vanna LCV60
 • Piena separators FJ 130 ERR
 • Elektriskais sviesta kūlejs
 • Elektriskā plīts SPT60 ELS
 • Ledusskapis ar saldetāvu A70/2MB
 • Nerusējoša tērauda galds ar 2 izlietnem  NT-G-21 500x500x300