1. Izobrazevalni Center PIRAMIDA Maribor – Maribora (Slovēnija), 2023.gada 13.-17.novembris – personāla docēšanas mobilitāte

Olaines Tehnoloģiju koledža lektores Daiga Konrāde un Terēza Korsaka no 2023.gada 13.novembra līdz 2023.gada 17.novembrim Erasmus+ programmas Augstākās izglītības sektora personāla docēšanas mobilitātē docēja Izobrazevalni Center PIRAMIDA Maribor (Slovēnija) Maribor IC Piramida.

Lektore D.Konrāde sadarbības koledžas 1.kursa topošajiem pārtikas tehnologiem vadīja lekcijas par pārtikas atlikumu un pārtikas ražošanas blakusproduktu samazināšanas iespējām. Docētajās lekcijās lektore dalījās ar savām zināšanām par to, kā no pārtikas blakusproduktiem – mizām, iespējams izdalīt bioloģiski aktīvus savienojumus – pektīnu, šķiedrvielas, kurus tālāk var izmantot biotehnoloģijā, biomedicīnā, kā arī biodegradējamā materiālā.

Lektore T.Korsaka Erasmus+ Mobilitātes ietvaros tikās ar koledžas iestādes vadību, iepazinās ar tās darbību, studiju norises kārtību, programmām, auditorijām un, galvenais, ar aprīkojumu. Personāla docēšanas mobilitātes ietvaros tika novadītas lekcijas 1.kursa studentiem – topošajiem pārtikas tehnologiem par tēmu “Uzņēmējdarbības komunikācija un pārvaldība”, kurai bija vairākas apakštēmas:

1. Organizatoriskā kultūra un klimats uzņēmumos Latvijā;
  2. Komforta nodrošināšana darba vietās;
  3. Motivējoši darba apstākļi;
  4. SVID analīze.

Lektores apmeklēja arī “Žito” maizes ceptuves uzņēmumu, kas piedāvā svaigus konditorejas izstrādājumus tradicionālā slovēņu kvalitātē. Viņu piedāvājumā ir maizes izstrādājumi, kas saņēmuši daudz apbalvojumu, “zvaigznes” starp kuriem ir griķu maize ar valriekstiem, neliela uzkoda “potica”.

Augstākās izglītības sektora personāla docēšanas mobilitātes tiek īstenota ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu Erasmus+ mobilitātes projekta Nr.2022-1-LV01-KA131-HED-000060622 ietvaros.

#erasmuspluslv #mobility #expierence #education #rtu_otk #icpiramidamaribor #slovenia #maribor

Instagram saite

2. Izobrazevalni Center PIRAMIDA Maribor – Maribora (Slovēnija), 2024.gada  18.-22.marts – personāla docēšanas mobilitāte

RTU Olaines Tehnoloģiju koledžas lektore Daiga Konrāde personāla docēšanas mobilitātē Mariborā organizētos laboratorijas darbos praktiski izdalīja pektīnu no dažādiem materiāliem – ābola, citrona, apelsīna un cukīni. Tika noteikts pektīna saturs un iznākums, studentiem bija jāsalīdzina, kuri augļi satur, iespējams, visvairāk pektīnu. Pektīna izmantošana ir ļoti plaša, un tāpēc to fizikāli-ķīmiskie parametri ir svarīgi turpmākajam pielietojumam. Titrējot tika noteikta pektīna esterifikācijas pakāpe un metoksilpakāpe.

Vakar lektore devās uz ķirbju eļļas ražotni Koćbek, kurai ir 94 gadus sena ģimenes uzņēmuma vēsture. Ķirbju eļļa vēsturiski tiek ražota tieši Slovēnijā, un bija vērtīgi uzzināt par šī procesa dažādām niansēm.

Tiekoties ar skolas direktori Neva Malek Leśkovar, tika pārrunāta arī nākotnes iespēja veidot kombinētās intensīvā programmas (Intensive Blended programmes – BIP) studentu apmaiņai. Slovēnija ir vieta, kur gribas atkal atgriezties, lai dalītos pieredzē, iegūtu jaunas zināšanas, baudītu viesmīlību. 🇸🇮

#erasmusplus #erasmuslv #ICPiramidaMaribor #mobility

Instagram saite

3. Tomas Bata University in Zlin – Zlina (Čehija), 2024.gada 8.-12.aprīlis – personāla pilnveides mobilitāte

Wellbeing workshop —> Power of Positive Mental RoutinesWellbeing = Physical Health + Mental Power +

Positivity@utbzlin @utb.international @olaineskoledza erasmus+Latvija #erasmuspluslv #līdzfinansēeiropassavienība  #experience #staffmobilityweek #dancethenightdualipa

@olaineskoledza @utbzlin @utb.international

Instagram saite

4. Izobrazevalni Center PIRAMIDA Maribor – Maribora (Slovēnija), 2024.gada 15.-19.aprīlis – personāla docēšanas mobilitāte, personāla pilnveides mobilitāte

RTU Olaines Tehnoloģiju koledžas docente Anastasija Jēgermane docēšanas mobilitātē Mariborā (Slovēnija) novadīja laboratorijas darbus par piena un saldējuma testēšanu, kuru laikā studenti veica pH metra un konduktometra iekārtu kalibrēšanu. Piena paraugiem noteica pH, elektrovadītspēju un skābumu, taču dažādiem saldējuma veidiem noteica skābumu. Noslēgumā tika salīdzināti iegūtie rezultāti ar Latvijas un Slovēnijas standartiem.

@icpiramidamaribor #erasmusplus #ICPiramidaMaribor #lidzfinanseeiropassavieniba #staffmobility #greentravel

Instagram saite

5. Wroclaw University of Science and Technoloy – Vroclava (Polija), gada 15.-19.aprīlis – personāla pilnveides mobilitāte

Instagram saite

6.  Wroclaw University of Science and Technoloy – Vroclava (Polija), gada 15.-19.aprīlis – personāla pilnveides mobilitāte

Smart University – Artificial Intelligence (AI) and Human Perspective

@olaineskoledza @wroclawtech

Workshop on Practical Use of AI

@olaineskoledza #erasmusplus @wroclawtech #wroclawtech #staffweek #staffmobility #greentravel

Instagram saite

7. Klaipėdos valstybinė kolegija – Klaipēda (Lietuva), 2024.gada 17.-18.jūnijs – personāla pilnveides mobilitāte

The RTU OTK lecturer Ivars Pekainis has attended the Klaipėdos valstybinė kolegija (from 17th

to 18th of June 2024).

Erasmus+ is a European Union program aimed at supporting education, training in Europe. Collaborations under Erasmus+ often involve various forms of partnerships, exchanges, and mobility projects between institutions of higher education across Europe.

The Klaipėdos valstybinė kolegija and Olaine Technology College of Riga Technical University participating in Erasmus+ can offer to each other numerous benefits:

1. Student Mobility;
  2. Staff Mobility;
  3. Strategic Partnerships
  4. Research Collaborations

@olaineskoledza #RTU_OTK #erasmuspluslv #erasmusstaffmobility #staffexchange #foodtechnology #lovemyjob #klaipedos_valstybine_kolegija #lithuania

Pieredzes stāsti