ERASMUS+ pieredze Nīderlandē

No 16. līdz 30.septembrim RTU Olaines Tehnoloģijas koledžas audzēknes Megija Grakoļska, Valērija Koņkova, Lauras Veisa, Alise Beinardte un skolotājas Margarita Baranova, Renāte Miloševska devās Erasmus+ mobilitātes projektā “Prakse ārzemēs – ieguldījums ķīmijas, farmācijas un biotehnoloģijas nozaru attīstībā”, kura ietvaros piedalījās projektā “Leuvardēnas ūdens nedēļās 2023” Nīderlandē.

Projekta laikā jaunietēm un skolotājām bija iespēja plašā spektrā iepazīties ar ūdens apsaimniekošanas politiku Nīderlandē, apskatīt attīrīšanas stacijas, dzeramā ūdens ražošanas uzņēmumu, kā arī pašiem testēt dažādus ūdens paraugus, tajā skaitā veidojot ūdens attīrīšanas iekārtu modeļus laboratorijā.
Protams, neizpalika arī holandiešu kultūras iepazīšana, nogaršojot viņu tradicionālo apelsīnu kūku, iepazīstot Leuvardēnas ieliņas, apskatot Groningenas pilsētu, mākslas muzeju, kā arī apmeklējot salu, kas veidota balstoties uz nīderlandiešu grāmatu sižetiem, kas vēsta par diviem jautriem dvīņu brāļiem – Hielki un Sietu.
Sirsnīgs paldies uzņemošajai pusei Nīderlandē – Van Hall Larenstein University of Applied Sciences, kā arī paldies ERASMUS+ koordinatoram Ivaram Pēkainim par iespēju doties pieredzes apmaiņā!

Erasmus+ projekts tika īstenots ar Eiropas Savienības līdzfinansējumu.