Kārtība par attālinātu mācību īstenošanu

INFORMĀCIJA

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apziņo Latvijas skolas, lai lūgtu skolu vadību apzināt savu audzēkņu plānus skolēnu Pavasara brīvlaikā. Tas tiek darīts, lai būtu lielākas iespējas izvairīties no «Covid-19» uzliesmojuma, ja skolēni brīvlaikā plānojuši doties ceļojumos uz kādu no vīrusa īpaši skartajām teritorijām. Ja skolēns būs apmeklējis kādu no «Covid-19» riska valstīm, šobrīd, Japānu, Dienvidkoreju, Ķīnu, Itāliju, Irānu un Singapūru (sekot līdzi informācijai masu saziņas līdzekļos par izmaiņām valstu sarakstā), vecākiem pēc atgriešanās būs jānodrošina 14 dienu karantīna, pēc kuras skolā var atgriezties ar ārsta zīmi.

Veselības ministrijas ieteikumi koronavīrusa Covid – 19 izplatības ierobežošanai

Par koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām, uz kurām attiecināti īpaši pasākumi tiek noteiktas Japāna, Ķīna, Dienvidkoreja, Irāna, Singapūra un VISA Itālija (no 10.03.2020. visā Itālijā ir noteikta karantīna).

Atbilstoši aktuālajai informācijai saistībā ar koronavīrusa (COVID-19) izplatību pasaulē atjaunoti ceļojuma brīdinājumi vairākām valstīm. LR Ārlietu ministrija aicina rūpīgi izvērtēt nepieciešamību ceļot uz šādām valstīm: ASV,  Austrālija, Austrija, Bahreina, Beļģija, Ēģipte, Francija, Grieķija, Irāka, Islande, Kanāda, Kuveita, Lielbritānija, Malaizija, Nīderlande,  Norvēģija,  Spānija, Šveice, Taizeme, Vācija, Zviedrija. Ārlietu ministrija iesaka visiem ceļotājiem būt piesardzīgiem un rūpīgi izvērtēt konkrētā ceļojuma nepieciešamību. Ceļotājiem pašiem ir jāpieņem atbildīgs lēmums, vai apmeklēt minētās valstis.

Iedzīvotājiem (ceļotājiem), kuri atgriežas no šīm vietām, jānovēro sava veselība turpmākās 14 dienas (ja nav zemāk minēto simptomu  var turpināt strādāt).

Parādoties saslimšanas simptomiem – paaugstināta ķermeņa temperatūra, klepus, rīkles iekaisums, apgrūtināta elpošana u.c.:

1. jāierobežo kontaktus ar ģimenes locekļiem un citām personām,
  2. nekavējoties jāzvana 113 (Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests),
  3. jāinformē ārstniecības personas par simptomiem un ceļojumu uz koronavīrusa skartajām valstīm vai teritorijām.

Ja bērns pēdējo 14 dienu laikā bijis ceļojumā kādā no koronavīrusa izraisītās slimības Covid – 19 skartajām valstīm vai teritorijām:

1. bērnam neapmeklēt izglītības iestādi,
  2. vecākiem sazināties ar ģimenes ārstu un sadarbībā ar ģimenes ārstu novērot bērna veselību 14 dienas pēc ceļojuma,
  3. ja minētajā laika periodā pēc 14 dienām akūtas augšējo elpceļu infekcijas slimības simptomi bērnam nav parādījušies, viņš var apmeklēt izglītības iestādi ar ģimenes ārsta izziņu,
  4. ja bērnam simptomi parādās, nekavējoties jāzvana 113 un jāinformē ārstniecības personu par simptomiem un ceļojumu.

Ieteikumi un rekomendācijas, biežāk uzdotie jautājumi un atbildes par koronavīrusa Covid-19 izraisīto uzliesmojumu pieejami:

– Veselības ministrijas tīmekļvietnē,

– Slimību profilakses un kontroles centra tīmekļvietnē,

– LR Ārlietu ministrijas tīmekļvietnē.

Vecāki, ikdienā sekojiet līdzi savam un bērnu veselības stāvoklim, ja ir aizdomas, konsultējieties ar neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu (113).